VIDEO | Farul - Sepsi, astăzi, de la ora 16:00, în direct la Prima Sport 1! Trupa lui Gică Hagi, fără victorie de 3 etape VIDEO | Farul - Sepsi, astăzi, de la ora 16:00, în direct la Prima Sport 1! Trupa lui Gică Hagi, fără victorie de 3 etape
VIDEO | ”U” Cluj - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 21:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Oltenii întâlnesc liderul din Superliga VIDEO | ”U” Cluj - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 21:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Oltenii întâlnesc liderul din Superliga
VIDEO | Lecce – Parma 2-2. Remiză dramatică în derby-ul românesc din Serie A VIDEO | Lecce – Parma 2-2. Remiză dramatică în derby-ul românesc din Serie A
VIDEO | Real Madrid a făcut spectacol cu Espanyol VIDEO | Real Madrid a făcut spectacol cu Espanyol
VIDEO | Daniel Bîrligea a debutat la FCSB, dar a fost înlocuit la pauză şi a reacţionat: „Nu ştiu dacă din fericire sau din supărare” VIDEO | Daniel Bîrligea a debutat la FCSB, dar a fost înlocuit la pauză şi a reacţionat: „Nu ştiu dacă din fericire sau din supărare”
E gata! Tony revine în fotbalul românesc E gata! Tony revine în fotbalul românesc

VIDEO | Farul - Poli Iaşi 2-0! Trupa lui Hagi a rezolvat partida în prima repriză

Superliga Publicat pe 3 aug 2024

Farul a învins-o pe Poli Iaşi, scor 2-0. Victoria bifată de constănţeni este prima din actualul sezon. De asemenea, înaintea disputei de astăzi, Farul nu marcase în stagiunea 2024/2025.

Farul - Poli Iaşi 2-0 (Rivaldinho 34, Iancu 45+11)

Echipele de start

• Farul: Buzbuchi - M. Popescu, Bălaşa, Gustavo, Cr. Ganea - Vînă, Nedelcu, Grameni - G. Iancu, Rivaldinho, Grygoryan
  • Rezerve: Ducan - Sîrbu, Dănuleasa, Grosu, Queirós, Radaslavescu, Casap, N. Popescu, Dican, A. Ciobanu, Doicaru, Al. Stoian
  •
  • Poli Iaşi: J. Fernandez - Todoroski, Fl. Ilie, Samayoa, R. Ispas - A. Roman, Bordeianu - Tailson, Gouet, V. Gheorghe - A. Gheorghiţă
  • Rezerve: T. Niga - Atanaskoski, Guilherme, Claudio Da Silva, Stefanovici, Itu, Miskovic, D. Ciobanu, M. Tănasă, L. Mihai, Harrison, Kamberi

Minutul 90+3: Final de meci! Farul câştigă la Ovidiu!

Minutul 65: Partida s-a reluat!

Minutul 64: Meciul a fost întrerupt pentru a doua oară! Ploaia torenţială l-a făcut pe centralul Horia Mladinovici să trimită jucătorii la cabine!

Minutul 45+11: GOOOL FARUL! Gabi Iancu dublează avantajul!

Minutul 45+4: S-a reluat partida!

Minutul 41: Beznă la Ovidiu! Oragnizatorii au la dispoziţie o oră să repornească nocturna, dar lucrurile nu arată deloc bine!

Minutul 36: Meciul este întrerupt! Imediat după reuşita lui Rivaldinho, noctura de la Ovidiu a picat!

Minutul 34: GOOOL FARUL! Rivaldinho marchează primul gol al Farului în noul sezon!

Minutul 8: Ocazie Poli Iaşi! Valentin Gheorghe trece pe lângă deschiderea scorului.

______________________________________________

După primele trei etape, Poli Iaşi ocupă locul 11, cu 3 puncte, în vreme ce fosta campioană se află pe ultimul loc, cu un singur punct. Mai mult decât atât, Farul este singura formaţie din Superligă care nu a marcat în actuala stagiune.

Sezonul trecut, cele două formaţii au făcut spectacol în meciurile directe. Poli Iaşi s-a impus la Ovidiu, scor 3-1, iar Farul a replicat cu o victorie în Moldova, scor 3-2.