VIDEO | Avem deja golul etapei? Mihnea Rădulescu, şut SUPERB de la distanţă în poarta celor de la Sibiu VIDEO | Avem deja golul etapei? Mihnea Rădulescu, şut SUPERB de la distanţă în poarta celor de la Sibiu
A venit decizia! Câte etape va fi suspendat Radu Drăguşin A venit decizia! Câte etape va fi suspendat Radu Drăguşin
VIDEO | Petrolul - Hermannstadt 2-0, în direct la Prima Sport 1. Rădulescu, gol superb din afara careului VIDEO | Petrolul - Hermannstadt 2-0, în direct la Prima Sport 1. Rădulescu, gol superb din afara careului
Victimă a unei căzături joi, sportiva elveţiană Muriel Furrer a murit la doar 18 ani Victimă a unei căzături joi, sportiva elveţiană Muriel Furrer a murit la doar 18 ani
Ziua porţilor deschise la FRF. Federaţia promovează sustenabilitatea în sport în cadrul Săptămânii Europene a Sportului Ziua porţilor deschise la FRF. Federaţia promovează sustenabilitatea în sport în cadrul Săptămânii Europene a Sportului
Schimbări majore la FCSB! Singurii jucători care nu vor ieşi din primul 11 Schimbări majore la FCSB! Singurii jucători care nu vor ieşi din primul 11

VIDEO ǀ Elias Charalambous a remarcat un fotbalist după meciul contra celor de la CFR: ”De când am venit, el şi-a arătat valoarea!”. Ce mesaj a avut pentru fani

FCSB Publicat pe 9 apr 2023

Echipa CFR Cluj a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, meciul disputat în compania formaţiei FCSB, în etapa a treia din play-off-ul Superligii.

Clujenii au cerut penalti chiar în minutul 1, când au reclamat că Iulian Cristea a comis henţ în careu. În minutul 19 gazdele au deschis scorul, la o minge respinsă de Târnovanu, Bîrligea a înscris din careu. Bucureştenii au egalat în minutul 68, când Florinel Coman a marcat dintr-o lovitură liberă executată perfect. În minutul 90 arbitrul Radu Petrescu a anulat un gol al lui Omrani, pentru ofsaid, după ce a fost consultat sistemul VAR.

La finalul meciului, Elias Charalambous a oferit mai multe declraţii. Antrenorul este foarte mulţumit de evoluţii lui Florinel Coman din ultimele meciuri.

”De când am venit, el şi-a arătat valoarea!”

”Aş fi vrut să câştigăm. Din păcate, în prima repriză nu am fost aşa cum ne aşteptam. Am discutat cu jucătorii la pauză şi le-am spus că nu suntem mulţumiţi. Contează foarte mult pentru mine că am reuşit să ne revenim în repriza a doua.

Am avut mai multe şanse de a câştiga pe final de partidă. Nu-mi place să vorbesc individual despre jucători, dar de când am venit Coman şi-a arătat valoarea. În repriza a doua jucătorii au arătat atitudinea corectă.

V-am spus deja, prima repriză a fost foarte slabă. Ăsta e fotbalul, nu ştii niciodată cum începi jocul, dar l-am terminat foarte bine. Lucrurile se schimbă de la săptămână la săptămână. Mai sunt derby-uri până la final.

De mâine ne concentrăm la meciul cu Farul. Nu în ultimul rând, vrem să le mulţumim suporterilor, eu, staff-ul şi jucătorii, i-am simţit aproape de noi”, a spus Elias Charalambous.

CFR Cluj rămâne pe locul 2, cu 35 de puncte, la patru puncte distanţă de lider, Farul Constanţa. FCSB are 34 de puncte şi este pe locul 3.