Situaţie incredibilă: un român poate deveni campion mondial în WRC în acest weekend Situaţie incredibilă: un român poate deveni campion mondial în WRC în acest weekend
"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV

Radu Banciu a văzut grupa României de la EURO şi a dat un verdict clar: ”Numai ăla dacă joacă ne dă 4 şi asta dacă întră în minutul 56!” ǀ VIDEO EXCLUSIV

Echipa nationala Publicat pe 4 dec 2023

Naţionala României şi-a aflat adversarii de la Campionatul European de anul viitor, găzduit de Germania.

Naţionala României va avea următorul program la EURO 2024, în cadrul calendarului complet al grupei E:

17 iunie: ROMÂNIA – Play-off B (Munchen), Belgia – Slovacia (Frankfurt)

22 iunie: Belgia – ROMÂNIA (Koln), Slovacia – Play-off B (Dusseldorf)

26 iunie: Slovacia – ROMÂNIA (Frankfurt), Play-off B – Belgia (Stuttgart)

După ce a văzut cum arată grupa României, Radu Banciu a tras mai multe concluzii în direct la Prima Sport. Jurnalistul nu a părut deloc optimist şi nu îi dă absolut nicio şansă naţionalei noastre cu Belgia.

Mai mult decât atât, Radu Banciu a declarat că celebrul atacant belgian Lukaku este capabil să marcheze de 4 ori în poarta noastră şi asta chiar dacă va intra pe teren în repriza secundă.

”Numai ăla dacă joacă ne dă 4 şi asta dacă întră în minutul 56!”

”Oricum, din urna întâi, din cele 6 echipe, toate erau nişte sperietori pentru noi. Deci, asta cu Belgia, nu intră. Păi, numai Lukaku dacă joacă, ne dă 4, iar asta dacă intră în minutul 56. Deci noi am aflat un singur adversar, Slovacia. Asta e”, a spus Radu Banciu, la Prima Sport.

Tricolorii vor întâlni Belgia, Slovacia şi câştigătoarea play-off-ului B. În semifinalele play-off-ului B joacă Bosnia şi Herţegovina – Ucraina şi Israel – Islanda.