VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

Negocierile dintre Neluţu Varga şi Adrian Mutu s-au finalizat într-un timp record! "Avem totul să facem treabă bună"

CFR Cluj Publicat de Tudor Moisa pe 22 ian 2024

Neluţu Varga a decis, după partida piedută de CFR cu FC Botoşani, scor 1-0, să schimbe antrenorul.

Mandorlini a fost demis, iar în locul italianului a venit Adrian Mutu.

"Briliantul" se află deja la Cluj şi a dezvăluit că negocierile dintre el şi Varga au durat doar cinci minute.

“Cam frig afară. Am plecat de dimineaţa la Cluj. Am multe de luat cu mine. O să merg, mă văd cu Neluţu Varga mai târziu. Nu faci deplasarea doar cu un bagaj de cală.

Am fost sunat aseară. Negocierile au fost simple, n-au durat foarte mult. Probabil 5 minute. Nu este pentru prima oară când discutăm despre astfel de lucruri. A picat într-un moment în care sunt liber.

Îmi şi doream să ajung la o astfel de echipă, dar nu mă gândeam că va veni atât de repede. A fost o surpriză înfrângerea CFR-ului la Botoşani. Au fost discuţii cu Neluţu Varga, niciodată aşa concret ca acum.

Dar tatonări au mai fost, mai ales că suntem şi prieteni. Chiar vorbeam că într-o zi o să lucrăm împreună şi mă bucur că se întâmplă. CFR Cluj este o echipă mare, cea mai titrată din ultimii ani şi ştim foarte bine ce pretenţii sunt.

Nu este un moment simplu, aşa este. Dacă acum s-a ivit ocazia…  CFR Cluj are o singură opţiune dacă vrea titlul, să câştige fiecare meci. Ştiu la ce mă înham şi nu e niciun fel de problemă.

Sunt experienţele pe care le-am căutat şi se întâmplă. Important este ca totul să fie bine, dar din ce ştiu avem condiţii, lot. Avem totul să facem treabă bună. Şi asta vreau să se întâmple”, a spus Adrian Mutu, conform Fanatik.

Adrian Mutu revine astfel în fotbalul românesc, după ce în ultima perioadă a antrenat-o pe Neftchi Baku. Pe lângă experienţa la formaţia azeră, Mutu le-a mai antrenat pe Voluntari, Al Wahda U21, România U21, FCU Craiova şi Rapid.