CFR Cluj a remizat cu LASK Linz, în ultimul amical din cadrul stagiului din Austria CFR Cluj a remizat cu LASK Linz, în ultimul amical din cadrul stagiului din Austria
Novak Djokovic s-a calificat în turul doi la Wimbledon Novak Djokovic s-a calificat în turul doi la Wimbledon
Slovenul Tadej Pogacar a câştigat etapa a patra a Turului Franţei Slovenul Tadej Pogacar a câştigat etapa a patra a Turului Franţei
Controversă la România - Olanda. Intrare foarte dură asupra lui Vasile Mogoş. Centralul nu a acordat nici măcar cartonaş galben Controversă la România - Olanda. Intrare foarte dură asupra lui Vasile Mogoş. Centralul nu a acordat nici măcar cartonaş galben
LIVE TEXT | România - Olanda 0-1. Gol anulat al batavilor LIVE TEXT | România - Olanda 0-1. Gol anulat al batavilor
Ianis Hagi, lovit serios la cap. Nevoit să joace încă din primele minute bandajat Ianis Hagi, lovit serios la cap. Nevoit să joace încă din primele minute bandajat

MM Stoica, impresionat de fizicul unui jucător din naţionala României. „Se poate duce să se bată la Mister Olympia” | EXCLUSIV VIDEO

Stranieri Publicat pe sâmbătă, 21:30

Naţionala României s-a calificat în „optimile” Campionatului European din Germania, după remiza 1-1 cu Slovacia, iar Olanda va fi următoarea adversară a „tricolorilor”.

Mihai Stoica a remarcat forma fizică excelentă a lui Ianis Hagi, după ce a văzut imagini cu jucătorul lui Rangers la antrenamentele naţionalei României. Decarul echipei naţionale a reuşit să se dezvolte din punct de vedere fizic în perioada cât a fost împrumutat în Spania, la Alaves.

„Arată foarte, foarte bine, se poate duce să se bată la Mister Olympia. Fotbaliştii ca să pună masă musculară, fotbaliştilor le este foarte greu, că ei făcând încontinuu cardio ard şi e greu să pună muşchi, deci el stă foarte mult în sală şi bravo lui! Eu până acum nu l-am văzut câştigând dueluri aeriene până acum, acum nu l-am văzând pierzând dueluri aeriene.”, a scos în evidenţă MM Stoica, la Prima Sport.

Ianis Hagi a fost decisiv în egalul cu Slovacia, scor 1-1, când a obţinut penalty-ul din prima repriză, din care Răzvan Marin a egalat scorul.