Baschet feminin | Campioana CSM Constanţa, înfrângere cu Casamont Zaragoza în preliminariile Euroligii

Vicecampioana CSM Oradea, victorie în primul meci din preliminariile Ligii Campionilor Vicecampioana CSM Oradea, victorie în primul meci din preliminariile Ligii Campionilor
Şumudică nu a revitalizat echipa, iar patronul Rapidului a intervenit: ”Am jucat foarte prost. Nu arătăm bine!”

Ultimă oră! Probleme pentru Cristiano Ronaldo

Dat afară de Şucu, Neil Lennon a răbufnit: ”Am fost trataţi foarte prost. Ştiţi despre cine vorbesc!”

O nouă problemă la Barcelona! Un alt star al catalanilor s-a rupt

MM Stoica a răbufnit în direct la TV după ce FCSB a fost învinsă de Hermannstadt: ”Viciere de rezultat. Să-i explic lui Balaj, că mai ştim şi noi să comparăm faze!” | VIDEO EXCLUSIV

FCSB Publicat pe 26 aug 2024

FC Hermannstadt a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea bucureşteană FCSB, într-un meci din etapa a şaptea a Superligii.

Sibienii au avut prima mare ocazie a meciului, în minutul 7, când Balaure a fost aproape să înscrie din corner, însă balonul a lovit bara. În minutul 11, acelaşi Balaure a înscris, însă golul a fost anulat după intervenţia VAR, pentru că autorul pasei decisive, Aurelian Chiţu, se afla în ofsaid. Bucureştenii au marcat şi ei, în minutul 45+3, prin Ngezana, dar şi acest gol a fost anulat, pentru un fault în atac al lui Florin Tănase. Gazdele au deschis totuşi scorul, în minutul 56, când Ianis Stoica a pasat şi Murgia a înscris al treilea său gol din acest sezon. Scorul final a fost stabilit de Ronaldo Deaconu, în minutul 90+6. Hermannstadt s-a impus cu 2-0, reuşind a doua victorie a sezonului, şi se află pe locul 8, cu 8 puncte. FCSB este penultima în clasament, cu doar cinci puncte.

După meci, în direct la Prima Sport, MM Stoica a comentat fazele de arbitraj. El nu a fost mulţumit şi a aruncat săgeţi şi către preşedintele CFR-ului.

"E viciere de rezultat, gol valabil anulat la 0-0 şi, pentru că am văzut că ne explică Balaj, dar ne explică pe jumătate. E ţinere reciprocă, dar şi Biceanu îl ţine pe Tănase şi e simulare clară. Nimeni nu poate nega mâinile lui Biceanu de pe Tănase, iar la ţinere reciprocă laşi jocul să continue. Biceanu simulează ordinar, se aruncă, nu-l aruncă Tănase. Dacă tot cauţi... Meciul a fost arbitrat de Feşnic, nu de Flueran, Feşnic a fost la VAR, el i-a spus să anuleze golul şi ce să faci?! L-a chemat la VAR şi singurul care a menţinut decizia a fost Haţegan.

Îl gâdilă pe la coaste Tănase, dar să-mi explicaţi cum se aruncă Biceanu. E ţinere reciprocă, nu vreau să discut prea mult", a declarat MM Stoica, la Prima Sport.

"E foarte interesant să vezi golul lor, că al doilea nu se mai pune, se terminase meciul. Golul lor vine după un fault al lui Balaure asupra lui Octavian Popescu.

Aici nu are dreptate Balaj, pentru că el nu spune că e ţinere reciprocă, nu are cum să spună ceva care să ne avantajeze pe noi. E ţinere reciprocă. Dacă oamenii nu înţeleg fotbalul, nu am ce face. Meciul nu se opreşte pentru ţinere reciprocă.

Să-i explic lui Balaj, că mai ştim şi noi să comparăm faze, că acolo la Dinamo nu e ţinere reciprocă, că îl trage de tricou. Balaj nu vrea să spună că e ţinere reciprocă. Biceanu are ambele mâini pe Tănase. Sunt multe faze de astea, dar nu de multe ori e Feşnic la VAR", a mai spus Mihai Stoica.