U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”
VIDEO | Uluitor! Georgia a măcelărit-o pe Cehia, la Tbilisi, în faţa unui public fabulos VIDEO | Uluitor! Georgia a măcelărit-o pe Cehia, la Tbilisi, în faţa unui public fabulos
Mihai Stoichiţă, reacţie fermă după victoria din Kosovo | EXCLUSIV Mihai Stoichiţă, reacţie fermă după victoria din Kosovo | EXCLUSIV
Asta mai lipsea! Probleme în conducerea lui Chelsea Asta mai lipsea! Probleme în conducerea lui Chelsea
De la Salernitana, în Superligă! Andres Sfait s-a înţeles cu un club important din România De la Salernitana, în Superligă! Andres Sfait s-a înţeles cu un club important din România
Denis Haruţ nu mai pleacă la Farul! Ce se întâmplă cu fotbalistul de la FCSB Denis Haruţ nu mai pleacă la Farul! Ce se întâmplă cu fotbalistul de la FCSB

MM Stoica a pus ochii pe jucătorul Corvinului după un nou meci superb în Europa League: ”E un fenomen!” | VIDEO EXCLUSIV

Fotbal Romania Publicat pe 25 iul 2024

Echipa Corvinul Hunedoara a încheiat la egalitate joi seara, la Sibiu, scor 0-0, cu formaţia croată Rijeka, în prima manşă a turului secund preliminar din Liga Europa.

La Sibiu, croaţii au avut o primă ocazie în minutul 20, prin Marco Pasalic, care a şutat puţin pe lângă poartă. Echipa hunedoreană a replicat cu şansa de gol a lui Daniel Pîrvulescu, din minutul 25, când acesta nu a ajuns la mingea centrată de Alexandru Neacşa în faţa porţii. Sergiu Buş l-a încercat şi el pe portarul Zlomislic cu un şut din marginea careului, iar la pauză s-a intrat fără gol marcat.

După reluare, Marius Lupu a trimis pe lângă poartă cu o lovitură de cap, în minutul 59, iar pe final, în minutul 87, într-un moment în care oaspeţii controlau jocul, Sergiu Buş a şutat la poarta croată şi Zlomislic a respins. Meciul s-a încheiat 0-0, iar calificarea se va decide în returul din Croaţia.

La finalul meciului, MM Stoica a oferit mai multe declaraţii. Oficialul de la FCSB este uimit de modul cum a evoluat Corvinul din momentul când a intrat în lumina reflectoarelor a fotbalului românesc.

”E un fenomen!”

”Este incredibil. Greu de crezut. Nu rezultatele pe care le face şi jocul pe care îl prestează. Acum mă uitam la meci şi îl vedeam pe Neacşa, care a jucat fundaş stânga. Căpitanul lor, decarul, care a jucat fundaş stângă în victoria aia halucinantă cu 4-0.

Acum, venea din partea dreaptă şi a avut ocazie. A avut o ocazie. Corvinul şi a fost o echipă vie până în ultimele minute. E un fenomen”,  a spus MM Stoica, la Prima Sport.