LIVE VIDEO | Champions League revine la PrimaSport. Primele două meciuri ale zilei au început
Corvinul - Şelimbăr 1-0. Hunedorenii câştigă restanţa şi urcă în clasament Corvinul - Şelimbăr 1-0. Hunedorenii câştigă restanţa şi urcă în clasament
Un nume mare este noul antrenor al lui Cristiano Ronaldo la Al Nassr Un nume mare este noul antrenor al lui Cristiano Ronaldo la Al Nassr
Sparta Praga, meciuri mai uşoare decât FCSB? "Inter şi Atletico nu sunt nume gigantice" | VIDEO EXCLUSIV Sparta Praga, meciuri mai uşoare decât FCSB? "Inter şi Atletico nu sunt nume gigantice" | VIDEO EXCLUSIV
”El este cel mai bun din lume în acest moment!”. Ancelotti a dat verdictul după victoria Realului din Champions League

După ce a remizat cu Dan Petrescu, Becali a dezvăluit care este singurul club din ţară de care se teme: ”Au echipă şi joacă fotbal frumos. 'U' Cluj, nu, nu are putere!”

VIDEO | Poli Iaşi - Universitatea Craiova 2-0. Moldovenii ies învingători dintr-un meci măcinat de calitatea gazonului

Superliga Publicat de Daian Cutu pe duminică, 20:02

Poli Iaşi a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a noua a Superligii. Partida s-a disputat în condiţii de ploaie torenţială, vreme care a făcut terenul aproape impracticabil.

Golurile au fost marcate de Kamberi ’31 şi Tailson '90+10.

În minutul 59, Mitriţă a ratat un penalty.

VIDEO | Poli Iaşi - Universitatea Craiova 2-0 (Kamberi 30, Tailson 90+10), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Poli Iaşi: J. Fernandez - Todoroski, Guilherme, Samayoa, Ispas - Bordeianu, Gouet - V. Gheorghe, A. Roman, Ştefanovici - Kamberi
  • Universitatea Craiova: L. Popescu - Vlădoiu, Zajkov, Sierra, Bancu - Oshima, Căpătînă - Baiaram, Mitriţă, Mora - Ivan

Minutul 90+11: Final de meci! Poli Iaşi bate cu 2-0.

Minutul 90+10: GOL Poli Iaşi! Pe un teren aproape impracticabil, moldovenii mai dau o lovitură. Popescu scoate la execuţia lui Kamberi, apoi Tailson profită de marcajul inexistent.

Minutul 75: Tailson trece elegant de doi advesari, dar Popescu reuşeşte să blocheze.

Minutul 67: Ocazie uriaşă pentru oaspeţi! Fernandez intervine ca la handbal şi salvează incredibil la şutul din 2 metri trimis de Baiaram.

Minutul 58: Se dictează penalty pentru un henţ în careu, după intervenţia VAR. Mitriţă bate însă multe peste poartă.

Minutul 51: Bancu profită de o minge venită din un-doi şi trage din câţiva metri. Fernandez scoate.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul este 1-0 pentru Poli Iaşi.

Minutul 43: Stefanovici trimite puţin peste poartă din prima o minge centrată din flanc.

Minutul 30: GOL Poli Iaşi! Kamberi scapă din marcaj, pivotează perfect în careu şi îl învinge pe Popescu.

Minutul 27: Vali Gheorghe scapă spre poată şi îl găseşte complet liber pe Kamberi, care nu poate marca din câţiva metri.

Minutul 26: Baiaram scoate în careu pentru Mora, care trimite pe lângă poartă. Costa ricanul era în offside.

-------------------------------------

Duelul din această seară din Copou reprezintă debutul lui Emil Săndoi pe banca celor de la Poli Iaşi, chiar împotriva echipei sale de suflet. Înaintea acestui meci, moldovenii se află pe locul 14 în clasament, cu doar 7 puncte acumulate după primele 8 etape.

De cealaltă parte, Universitatea Craiova ocupă a doua poziţie a podiumului, cu 15 puncte, la 3 „lungimi” distanţă de liderul „U” Cluj. Oltenii vin după două meciuri fără victorie: înfrângere în deplasarea de la Bucureşti, cu Dinamo, şi remiză pe teren propriu cu Rapid.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.