Slovenul Tadej Pogacar a câştigat etapa a patra a Turului Franţei Slovenul Tadej Pogacar a câştigat etapa a patra a Turului Franţei
Controversă la România - Olanda. Intrare foarte dură asupra lui Vasile Mogoş. Centralul nu a acordat nici măcar cartonaş galben Controversă la România - Olanda. Intrare foarte dură asupra lui Vasile Mogoş. Centralul nu a acordat nici măcar cartonaş galben
LIVE TEXT | România - Olanda 0-1. Gakpo deschide scorul LIVE TEXT | România - Olanda 0-1. Gakpo deschide scorul
Ianis Hagi, lovit serios la cap. Nevoit să joace încă din primele minute bandajat Ianis Hagi, lovit serios la cap. Nevoit să joace încă din primele minute bandajat
Ana Bogdan, eliminată dramatic în prima rundă de la Wimbledon Ana Bogdan, eliminată dramatic în prima rundă de la Wimbledon
Marketa Vondrousova, deţinătoarea titlului, eliminată în primul tur la Wimbledon Marketa Vondrousova, deţinătoarea titlului, eliminată în primul tur la Wimbledon

Jucătorul din naţionala Angliei, impresionat de reuşita incredibilă a lui Jude Bellingham din ultimele minute. „Unul dintre cele mai frumoase goluri din istoria ţării noastre”

EURO 2024 Publicat pe duminică, 22:45

Echipa naţională a Angliei a învins duminică, la Gelsenkirchen, scor 2-1, echipa naţională a Slovaciei, în optimile turneului final Euro 2024. Englezii s-au calificat în sferturi, unde vor înfrunta Elveţia.

Jude Bellingham a fost marele salvator al englezilor, după ce a reuşit să egaleze scorul în minutul 90+5, dintr-o foarfecă pur şi simplu superbă, şi a trimis meciul în prelungiri. Acolo Herry Kane a înscris golul victoriei, dar atacantul l-a ridicat în slăvi pe mijlocaşul lui Real Madrid la finalul partidei.

"A fost greu pentru noi. Am lucrat la atât de multe detalii în timpul săptămânii şi iată că până la urmă am avut nevoie doar de un corner bun. În această competiţie, trebuie să găseşti mereu o cale de a câştiga. Asta am făcut noi astăzi.

Jude a făcut ceea ce face. A ţinut turneul nostru în viaţă. Este unul dintre cele mai frumoase goluri din istoria ţării noastre, consider eu. Ce jucător este! Arată mereu de ce este în stare. În momentele importante, el se ridică.", a declarat Harry Kane, citat de The Independent.