”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Ionuţ Panţîru, atac indirect la adresa lui Gigi Becali după ce a fost scos din lot

FCSB Publicat pe 8 aug 2024

Telenovela revenirii lui Florin Tănase (29 de ani) la FCSB s-a terminat! Atacantul a semnat cu campioana României.

Tănase va încasa 29.000 de euro pe lună şi va avea al doilea salariu de la FCSB. Cel mai mult primeşte Vlad Chiricheş, veteranul fundaş fiind remunerat cu 30.000 de euro lunar.

Pentru ca fostul căpitan al Campioanei să poată fi introdus pe lista UEFA şi pe lista A pentru Superliga, Gigi Becali trebuie să scoată un jucător.

Astfel, latifundiarul din Pipera a luat decizia de a-l exclude pe Ionuţ Panţîru, care va mai putea evolua pentru FCSB doar în Cupa României.

Panţîru a reacţionat la o zi distanţă după ce e aflat că nu va mai intra în planurile campioanei pentru campionat şi cupe europene şi i-a transmis un mesaj indirect lui Gigi Becali prin intermediul reţelelor de socializare

”Cum le aşază Dumnezeu în viaţă, nu o face nimeni. Trebuie doar să crezi.” , a fost mesajul postat la poveste pe Instagram de Ionuţ Panţîru.

Panţîru a revenit în lotul campioanei la începutul stagiunii precedente, după o accidentare gravă care l-a ţinut mult timp departe de gazon.În sezonul 2023/2024 a bifat doar 5 apariţii, în total 85 de minute.,

• 150 de mii de euro este cota de piaţă a lui Panţîru, conform Transfermarkt.
  • 63 de meciuri, două goluri şi 7 assist-uri sunt cifrele lui Ionuţ Panţîru la FCSB.