VIDEO | Avem deja golul etapei? Mihnea Rădulescu, şut SUPERB de la distanţă în poarta celor de la Sibiu VIDEO | Avem deja golul etapei? Mihnea Rădulescu, şut SUPERB de la distanţă în poarta celor de la Sibiu
A venit decizia! Câte etape va fi suspendat Radu Drăguşin A venit decizia! Câte etape va fi suspendat Radu Drăguşin
VIDEO | Petrolul - Hermannstadt 2-0, în direct la Prima Sport 1. Rădulescu, gol superb din afara careului VIDEO | Petrolul - Hermannstadt 2-0, în direct la Prima Sport 1. Rădulescu, gol superb din afara careului
Victimă a unei căzături joi, sportiva elveţiană Muriel Furrer a murit la doar 18 ani Victimă a unei căzături joi, sportiva elveţiană Muriel Furrer a murit la doar 18 ani
Ziua porţilor deschise la FRF. Federaţia promovează sustenabilitatea în sport în cadrul Săptămânii Europene a Sportului Ziua porţilor deschise la FRF. Federaţia promovează sustenabilitatea în sport în cadrul Săptămânii Europene a Sportului
Schimbări majore la FCSB! Singurii jucători care nu vor ieşi din primul 11 Schimbări majore la FCSB! Singurii jucători care nu vor ieşi din primul 11

Gigi Becali s-a săturat după meciul cu CFR: ”Mă las de fotbal, îmi iau banii şi gata!”

FCSB Publicat pe 10 apr 2023

Echipa CFR Cluj a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, meciul disputat în compania formaţiei FCSB, în etapa a treia din play-off-ul Superligii.

Clujenii au cerut penalti chiar în minutul 1, când au reclamat că Iulian Cristea a comis henţ în careu. În minutul 19, gazdele au deschis scorul, la o minge respinsă de Târnovanu, Bîrligea a înscris din careu.

Bucureştenii au egalat în minutul 68, când Florinel Coman a marcat dintr-o lovitură liberă executată perfect. În minutul 90, arbitrul Radu Petrescu a anulat un gol al lui Omrani, pentru ofsaid, după ce a fost consultat sistemul VAR.

Gigi Becali a repetat de multe ori că are de gând să se retragă din fotbal. Patronul susţine că dacă nu va reuşi să câştige cu Farul, FCSB nu va mai avea şanse la titlu. De asemenea, dacă echipa va avea din nou un sezon ratat, el nu exclude să plece din fotbalul românesc.

”Mă las de fotbal, îmi iau banii şi gata!”

”Nu înţelegi? Dacă n-o baţi pe Farul, n-ai ce să cauţi la titlu! Ce mai vrei? Dacă eşti valoros... N-aţi văzut City 3-1, 4-0, 2-0. Se poate întâmpla orice cu Farul, cum s-a mai întâmplat.

Acum, când e meci decisiv, trebuie să îi dai două-trei goluri în plus, ca să excluzi orice fel de risc. Avem valoare să facem asta. Dacă nu, ce să mai căutăm?

Mă las de fotbal, îmi iau banii şi cu asta, basta. Dacă nu o baţi pe Farul când ai nevoie să joci la titlu, să câştigi, eşti exclus. Aseară, dacă nu dădeam gol, gata, la revedere titlu”, a declarat Gigi Becali.