Sezonul s-a încheiat pentru Svitolina! Sportiva a fost operată Sezonul s-a încheiat pentru Svitolina! Sportiva a fost operată
Zeljko Kopic a făcut anunţul! Aşteptarea a luat sfârşit înaintea meciului cu Oţelul Zeljko Kopic a făcut anunţul! Aşteptarea a luat sfârşit înaintea meciului cu Oţelul
Biletele pentru fanii români la meciul cu Cipru s-au epuizat în 75 de minute Biletele pentru fanii români la meciul cu Cipru s-au epuizat în 75 de minute
„U” Cluj pregăteşte o nouă lovitură pe piaţa transferurilor! Atacantul de naţională care marchează pe bandă rulantă e la un pas să semneze cu liderul Superligii „U” Cluj pregăteşte o nouă lovitură pe piaţa transferurilor! Atacantul de naţională care marchează pe bandă rulantă e la un pas să semneze cu liderul Superligii
L-a impresionat pe Mihai Stoica! Jucătorul de la FCSB, printre favoriţii oficialului. „Nu numai că a jucat bine” | EXCLUSIV L-a impresionat pe Mihai Stoica! Jucătorul de la FCSB, printre favoriţii oficialului. „Nu numai că a jucat bine” | EXCLUSIV
FRH a anunţat lotul pentru cele două meciuri amicale cu Ungaria FRH a anunţat lotul pentru cele două meciuri amicale cu Ungaria

Gabriela Ruse a acces în turul doi al calificărilor la Korea Open

Tenis Publicat pe sâmbătă, 12:00

Jucătoarea de tenis Gabriela Ruse, locul 100 mondial şi cap de serie 1, a acces în turul doi al calificărilor la Korea Open, turneu de categorie WTA 500 care are loc la Seul.

Ruse a trecut în primul tur al calificărilor de japoneza Eri Hozumi, locul 1062 mondial, scor 6-2, 6-3.

Pentru un loc pe tabloul principal, Ruse va evolua cu o altă japoneză, Kyoka Okamura, locul 292 WTA.

Premiul pentru accederea în turul doi al calificărilor este de 6.603 dolari.