”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Elias Charalambous a răbufnit după victoria cu Maccabi Tel Aviv: ”Poate unii nu înţeleg pe cine am eliminat. Scriem istorie!”

FCSB Publicat pe 1 aug 2024

Formaţia FCSB s-a calificat, miercuri seară, în turul trei preliminar al Ligii Campionilor, trecând în turul doi preliminar de Maccabi Tel Aviv. În tur, la Bucureşti, scorul a fost 1-1. Returul de la Budapesta a fost câştigat cu 1-0 de bucureşteni datorită unui gol marcat în minutul 90.

Reuşita care a adus calificarea FCSB îi aparţine lui Baeten. Cele două echipe au evoluat în următoarele fomule.

După meci, antrenorul FCSB-ului a oferit mai multe declaraţii. El a părut foarte mulţumit de reuşita echipei sale.

”Poate unii nu înţeleg pe cine am eliminat. Scriem istorie!”

”Când nu câştigăm, toată lumea sare cu întrebări despre una, despre alta. Nu e momentul să spun asta, dar suntem cei mai buni, suntem aceeaşi echipă care a pierdut meciul de campionat cu Oţelul, dar nimic nu s-a schimbat. Lucrăm în acelaşi mod, suntem o familie în vestiar, iar asta face diferenţa în momentele dificile.

Tot ce am spus după meciul de campionat cu Oţelul, că trebuie să arătăm o altă atitudine, au făcut-o azi. Sunt mândru de ei, pentru că nu este uşor să joci împotriva unei astfel de echipe.

Unii oameni poate nu înţeleg cine este Maccabi Tel-Aviv, este un club de mare valoare, cu experienţă mare în Europa şi cu un buget mare

Scriem istorie şi sunt convins că aceşti jucători vor mai scrie istorie pentru club, o istorie mai mare decât Conference League. Vom face tot posibilul să ajungem cât mai departe. Ştim că avem nevoie de muncă asiduă, că trebuie să rămânem umili”, a spus Elias Charalambous, potrivit golazo.ro.

Meciul a fost arbitrat de francezul Jeremie Pignard. În turul trei preliminar, FCSB va înfrunta Sparta Praga, la 6/7 august şi 13 august.