”Seamănă cu Becali! Vrea ţac-ţac”. Verdict dur după Rapid Oţelul 0-0 | VIDEO EXCLUSIV

”S-au făcut antrenori şi după au schimbat macazul!”. Dorinel Munteanu, discurs manifest în direct după ce a fost criticat după incidentul cu David Maftei  | VIDEO

”S-au făcut antrenori şi după au schimbat macazul!”. Dorinel Munteanu, discurs manifest în direct după ce a fost criticat după incidentul cu David Maftei | VIDEO
VIDEO | ”Trebuie să trecem peste”. Marius Şumudică nu e îngrijorat după remiza acasă cu Oţelul VIDEO | ”Trebuie să trecem peste”. Marius Şumudică nu e îngrijorat după remiza acasă cu Oţelul
VIDEO | Osasuna - FC Barcelona 4-2. Catalanii au fost reduşi la tăcere VIDEO | Osasuna - FC Barcelona 4-2. Catalanii au fost reduşi la tăcere
Luca Joldea, campion mondial la tir juniori Luca Joldea, campion mondial la tir juniori
VIDEO | Rapid - Oţelul 0-0. Giuleştenii încă aşteaptă revirimentul VIDEO | Rapid - Oţelul 0-0. Giuleştenii încă aşteaptă revirimentul

CFR Cluj s-a încurcat cu UTA, iar un verdict clar a fost dat: ”Ei au cele mai mari şanse la titlu. Au un lot mult mai valoros şi mai bun. Jucătorii aceştia nu câştigă de 4 meciuri!” | VIDEO EXCLUSIV

Superliga Publicat pe 26 nov 2023

Echipa CFR Cluj a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu UTA Arad, într-un meci din etapa a 17-a a Superligii. Clujenii au avut gol anulat în minutul 87.

Într-un meci pe care oaspeţii l-au gestionat bine în apărare, iar clujenii nu au găsit drumul spre gol, deşi au avut multe ocazii, gazdele au cerut un penalti în minutul 15, însă arbitrul Ionuţ Coza nu a dat nimic. Căpuşă a lovit bara în minutul 61, apoi Tachtsidis a trimis în bară, în minutul 73, iar în minutul 87, golul lui Bîrligea a fost anulat pentru ofsaid.

S-a încheiat 0-0 şi CFR Cluj rămâne pe locul al doilea, cu 32 de puncte. UTA Arad e pe 13, cu 19 puncte.

După meciul CFR-ului, Florin Răducioiu a fost prezent la PrimaSport, unde a tras mai multe concluzii. Fostul mare internaţional este dezamăgit de jocul arătat de CFR până în acest moment.

Mai mult decât atât, Florin Răducioiu a dat un verdict clar. El susţine că, în acest moment, FCSB rămâne favorită la titlu.

”Ei au cele mai mari şanse la titlu. Au un lot mult mai valoros şi mai bun. Jucătorii aceştia nu câştigă de 4 meciuri!”

”Pentru o echipă care poate să fie puţin pretendenta lui FCSB... După părerea rămâne şi o spun în continuare... Echipa care are mari şanse să câştige titlul anul acesta este FCSB. Este mult mai puternică, are un lot mult mai bun.

Mult mai valoros. Dar cum a spus şi Viorel Moldovan, de 4 meciuri nu reuşesc să câştige. Îmi pun un semn de întrebare enorm. Echipa a avut câteva ocazii...”, a spus Florin Răduciou, la Prima Sport.