VIDEO | ”Băieţii au făcut ce le-am cerut”. Elias Charalambous, mulţumit în general de meciul cu Rapid VIDEO | ”Băieţii au făcut ce le-am cerut”. Elias Charalambous, mulţumit în general de meciul cu Rapid
Carlos Sainz a câştigat Marele Premiu al Mexicului. Un nou parcurs slab pentru Red Bull Carlos Sainz a câştigat Marele Premiu al Mexicului. Un nou parcurs slab pentru Red Bull
AS Roma, umilită în deplasarea de la Fiorentina AS Roma, umilită în deplasarea de la Fiorentina
Basarab Panduru a pus „tunurile” pe un jucător de la FCSB: „Trebuie să îl tolerăm aşa întruna? Joacă fotbal!” | EXCLUSIV Basarab Panduru a pus „tunurile” pe un jucător de la FCSB: „Trebuie să îl tolerăm aşa întruna? Joacă fotbal!” | EXCLUSIV
Luis Phelipe, aproape de plecarea de la FCSB. E dorit de alt club din Superliga Luis Phelipe, aproape de plecarea de la FCSB. E dorit de alt club din Superliga
VIDEO | Marius Şumudică a explicat momentul tensionat cu Elias Charalambous. ”Am fost coleg cu el” VIDEO | Marius Şumudică a explicat momentul tensionat cu Elias Charalambous. ”Am fost coleg cu el”

Basarab Panduru a pus „tunurile” pe un jucător de la FCSB: „Trebuie să îl tolerăm aşa întruna? Joacă fotbal!” | EXCLUSIV

FCSB Publicat astăzi, 00:11

FCSB a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia Rapid Bucureşti, în etapa a 14-a din Superligă.

FCSB a dominat prima repriză a meciului cu Rapid, dar giuleştenii au avut cea mai mare ocazie de gol. N'Jie şi Boupendza au ratat în aceeaşi fază, din minutul 16, după o excelentă pasă a lui Petrila. FCSB a replicat la faza imediat următoare prin şutul lui Alexandru Băluţă. În minutul 30 Octavian Popescu a pasat pentru Olaru, acesta a şutat din careu, dar Siegrist şi-a salvat echipa, respingând balonul. Siegrist a intervenit din nou în minutul 45+1, scoţând de sub bară şutul lui Octavian Popescu.

Şut a deviat cu călcâiul la un corner, în minutul 51, fiind aproape de gol. Iar imediat arbitrul Istvan Kovacs a oprit meciul pentru o petardă aruncată pe teren, discutând cu căpitanii celor două echipe, Olaru şi Onea. Minutul 57 a adus o altă scurtă întrerupere din cauza unor petarde, Kovacs discutând din nou cu oficiali ai celor două echipe.

În minutul 81, Darius Olaru a văzut un cartonaş galben din cauza unui gest superb în urma unui fault care a fost comis asupra sa. Imediat după meci, Basarab Panduru a răbufnit la adresa căpitanului de la FCSB şi a declarat că astfel de ieşiri nu ar mai trebui tolerate.

„Trebuie să îl tolerăm aşa întruna? Mi se pare că nu sunt lucrurile normale cu ce face. Pierzi mult din ce faci bun, şi faci multe lucruri bune. Ce-s lucrurile astea la fiecare meci?

Să vorbim despre astea în loc să vorbim despre ce faci tu, despre cât alergi, despre ce pase dai, despre ce şuturi dai, noi vorbim despre asta. Pentru ce? Joacă fotbal, că ştii fotbal, eşti bun!” , a declarat fostul mare internaţional, la Prima Sport.