VIDEO | FC Argeş - Corvinul, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ocazie imensă pentru gazde, în primele minute VIDEO | FC Argeş - Corvinul, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ocazie imensă pentru gazde, în primele minute
WADA a făcut apel la TAS în cazul Jannik Sinner şi cere o suspendare a numărului 1 mondial. Despre cât timp este vorba WADA a făcut apel la TAS în cazul Jannik Sinner şi cere o suspendare a numărului 1 mondial. Despre cât timp este vorba
Ole Gunnar Solskjaer a scos totul la iveală! Ce s-a întâmplat după revenirea Cristiano Ronaldo la Manchester United Ole Gunnar Solskjaer a scos totul la iveală! Ce s-a întâmplat după revenirea Cristiano Ronaldo la Manchester United
EXCLUSIV | Unde se poate face diferenţa în derby-ul Manchester United - Tottenham. „Dacă va reuşi să profite de asta, poate câştiga meciul” EXCLUSIV | Unde se poate face diferenţa în derby-ul Manchester United - Tottenham. „Dacă va reuşi să profite de asta, poate câştiga meciul”
Marele merit a lui Şumudică! Neil Lennon nu a făcut asta. „Face parte din fişa oricărui antrenor” Marele merit a lui Şumudică! Neil Lennon nu a făcut asta. „Face parte din fişa oricărui antrenor”
Fosta jucătoare de tenis Billie Jean King a devenit prima sportivă care a primit Medalia de Aur a Congresului SUA Fosta jucătoare de tenis Billie Jean King a devenit prima sportivă care a primit Medalia de Aur a Congresului SUA

VIDEO | De neoprit! Dennis Man, gol superb cu Atalanta

Stranieri Publicat pe 4 aug 2024

Dennis Man a reuşit să marcheze din nou pentru Parma, după ce a mai făcut-o în amicalul cu Galatasaray, încheiat cu scorul de 2-0.

Internaţionalul român a luat o acţiune pe cont propriu şi a reuşit o cursă senzaţională care i-a lăsat mască pe fundaşii italieni,

Ajuns faţă în faţă cu portarul, Man l-a executat fără probleme pe acesta, deschizând scorul în minutul 5 al partidei.

Bonny a majorat avantajul „cruciaţilor” în minutul 29, iar 4 minute mai târziu Lookman a stabilit scorul primei reprize. Duelul amical dintre cele două formaţii a început la ora 19:00.

• 11 goluri şi 6 assisturi în 32 de apariţii a bifat internaţionalul român în sezonul trecut, fiind om de bază în revenirea Parmei în Serie A.