Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute
CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League
CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League
VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo
Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO
Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent

VIDEO | Cristiano Ronaldo, în lacrimi după ce Al-Nassr a pierdut finala Cupei Regelui

Staruri din fotbal Publicat pe 1 iun 2024

Cristiano Ronaldo a fost de neconsolat după ce Al-Nassr a pierdut finala Cupei Regelui Arabiei Saudite, la lovituri de departajare, în faţa formaţiei Al-Hilal.

Portughezul a stat mulă vreme, plângând, întins pe teren, în ciuda faptului că a fost consolat de mai multţi jucători şi membri al staff-ului lui Al-Nassr.

Finala Cupei Regelui a reprezentat o oportunitate pentru cel care a câştigat de cinci ori Balonul de Aur de a câştiga primul său trofeu de la sosirea în Arabia Saudită, în decembrie 2022.

La Jeddah, finala Cupei Regelui a început cu un gol marcat repede de campioana Al-Hilal, care a deschis scorul în minutul 7, prin Aleksandar Mitrovic. Al-Nassr, deşi i-a avut în teren pe Cristiano Ronaldo, Sadio Mane şi Brozovic, nu au reuşit să egaleze, iar la pauză Al-Hilal a intrat cu avantaj minim. Echipa lui Ronaldo a rămas în zece în minutul 56, după eliminarea portarului David Ospina. Al-Hilal a avut şi ea un jucător eliminat, pe Ali Abulayhi, în minutul 87, iar un minutu mai târziu Al-Nassr a egalat prin golul lui Ayman Ahmed. După alte două minute Kalidou Koulibaly a fost şi el eliminat, lăsând pe Al-Hilal în nouă oameni şi meciul s-a dus în prelungiri.

Cum nu s-a mai înscris, soarta trofeului a fost decisă la lovituri de departajare. Ruben Neves (Al-Hilal) şi Alex Telles (Al-Nassr) au fost vedetele care au ratat loviturile,