Echipele pe care le poate întâlni CFR Cluj în preliminariile Conference League. Dueluri complicate în faza play-off-ului Echipele pe care le poate întâlni CFR Cluj în preliminariile Conference League. Dueluri complicate în faza play-off-ului
LIVE VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, ASTĂZI, de la 14:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Se decide adversara lui CFR Cluj, pentru un loc în cupele europene LIVE VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, ASTĂZI, de la 14:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Se decide adversara lui CFR Cluj, pentru un loc în cupele europene
Cine va arbitra turul barajului de menţinere/promovare din Superliga, Dinamo - Csikszereda Cine va arbitra turul barajului de menţinere/promovare din Superliga, Dinamo - Csikszereda
Sorin Pop, campion cu Elcond Zalău şi apoi antrenor al echipei SCM Zalău, a decedat la doar 56 de ani Sorin Pop, campion cu Elcond Zalău şi apoi antrenor al echipei SCM Zalău, a decedat la doar 56 de ani
Ovidiu Popescu, ca şi semnat de formaţia importantă din Superliga. Se va bate la play-off în sezonul viitor Ovidiu Popescu, ca şi semnat de formaţia importantă din Superliga. Se va bate la play-off în sezonul viitor
Tiberiu Căpuşă a semnat cu FC Hermannstadt Tiberiu Căpuşă a semnat cu FC Hermannstadt

VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge”

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 2 mai 2024

Chelsea a învins pe teren propriu, scor 2-0, gruparea londoneză Tottenham, într-o restanţă din etapa a 26-a a Premier League.

Chelsea a deschis scorul în minutul 24, când Trevoh Chalobah a înscris cu o lovitură de cap din centrarea lui Conor Gallagher. Gazdele şi-au mărit avantajul în minutul 72, după ce Cole Palmer a trimis în bară o lovitură liberă şi Nicolas Jackson a reluat cu capul, făcând 2-0.

Acesta a fost scorul final cu care Chelsea s-a impus în Battle of the Bridge şi a urcat pe locul 8, cu 51 de puncte. Tottenham e pe locul 5, cu 60 de puncte.

La Tottenham apărătorul român Radu Drăguşin a rămas pe banca de rezerve.