PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1 PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1
VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi
VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2 VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2
VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic
VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul” VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul”
VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute

Un nou meci în care Horaţiu Molodvan a început ca titular la Atletico Madrid

Stranieri Publicat pe 7 aug 2024

Portarul român Horaţiu Moldovan a jucat titular miercuri, în amicalul pe care echipa sa, Atletico Madrid, l-a câştigat, la Hong Kong, în faţa formaţiei locale Kitchee SC, scor 6-1.

Diego Simeone a început partida de la Hong Kong cu Horaţiu Moldovan titular. Madrilenii au avut un start foarte bun cu echipa locală Kitchee SC, nou venitul  atacant norvegian, Alexander Sorloth marcând de două ori în minutele 7 şi 8. Acesta a fost scorul pauzei, când tehnicianul lui Atletico a efectuat numai puţin de 11 schimbări. Printre jucătorii schimbaţi s-a numărat şi Horaţiu Moldovan, înlocuit de Antonio Gomis.

În final, Atletico Madrid a învins cu 6-1. Horaţiu Moldovan a început ca titular toate cele trei meciuri amicale disputate de Atletico Madrid în această vară (1-1 cu Numancia, 3-1 cu Getafe, 6-1 cu Kitchee SC), fiind înlocuit de două ori la pauză şi odată în minutul 61.

Conform presei spaniole, Horaţiu Moldovan ar putea ajunge la Leganes, echipă nou promovată în La Liga.