Italianul Jannik Sinner, locul 2 mondial, şi-a reluat antrenamentele cu o săptămână înainte de Roland Garros Italianul Jannik Sinner, locul 2 mondial, şi-a reluat antrenamentele cu o săptămână înainte de Roland Garros
LIVE VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, ASTĂZI, de la 14:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Se decide adversara lui CFR Cluj, pentru un loc în cupele europene LIVE VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, ASTĂZI, de la 14:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Se decide adversara lui CFR Cluj, pentru un loc în cupele europene
VIDEO | Rapid - FCSB, astăzi, de la 21:00, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti VIDEO | Rapid - FCSB, astăzi, de la 21:00, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti
Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători

Sabrina Voinea, medalie europeană de argint, în finala la bârnă

Gimnastica Publicat de Daian Cutu pe 4 mai 2024

Sabrina Maneca Voinea a obţinut, sâmbătă, medalia de argint în finală la bârnă, iar Lilia Cosman s-a clasat pe locul 4, la Campionatul European de la Rimini.

Sabrina Maneca Voinea a fost notată pentru evoluţia sa cu 14.166, cu care a obţinut argintul, iar Lilia Cosman, cu 13.500, s-a clasat pe locul 4.

Pe podium au mai urcat Manila Esposito (aur, Italia, 14.400) şi Marine Boyer (bronz, Franţa, 14.033).

Tot sâmbătă, în finală la sărituri Ana Maria Bărbosu s-a clasat pe locul 4 (13.666), iar la sol va mai concura Sabrina Maneca Voinea (locul 1 în calificări).

Echipa României va lua startul în finala de duminică, după ce în calificări s-a clasat pe locul 4 (158.798 puncte).

Tot duminică vor evolua şi junioarele Anamaria Mihăescu – finală sărituri (locul 8) şi bârnă (locul 8), respectiv Alexia Blănaru – bârnă (locul 7). În ierarhia pe echipe a junioarelor, România a încheiat pe locul 8 (142.063 puncte).