Unde şi când se va disputa Supercupa Italiei Unde şi când se va disputa Supercupa Italiei
Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute
CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League
CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League
VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo
Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO

Legenda Uruguayului şi-a anunţat retragerea de la echipa naţională

Fotbal Internațional Publicat pe 31 mai 2024

Edinson Cavani şi-a luat rămas bun de la echipa naţională a Uruguayului printr-o postare publicată joi pe reţelele de socializare.

Cavani (37 de ani) a anunţat că nu va mai îmbrăca tricoul naţionalei celeste, Uruguay. Atacantul care evoluează acum la Boca Juniors, în Argentina, a jucat ultima oară pentru naţionala ţării sale la Campionatul Mondial din Qatar, în 2022. El a adunat 136 de selecţii pentru Uruguay, marcând 58 de goluri.

„El Matador”, cum este poreclit Cavani, a debutat în naţionala celestă în februarie 2008 şi a câştigat Copa America în 2011, participând la patru turnee finale ale Cupei Mondiale: în 2010 – când Uruguay s-a clasat pe locul 4, 2014, 2018 şi 2022.