Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute
CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League
CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League
VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo
Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO
Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent

Laszlo Boloni a retrogradat cu Metz în liga secundă, după 2-2 cu AS St Etienne

Stranieri Publicat pe 2 iun 2024

Echipa franceză FC Metz, condusă de tehnicianul român Laszlo Boloni, a retrogradat duminică în liga secundă franceză, după ce a încheiat la egalitate, pe teren propriu, scor 2-2, cu AS St Etienne, în manşa secundă a barajului de menţinere/promovare în Ligue 1.

Meciul de baraj disputat pe Stade Saint-Symphorien a început prost pentru echipa lui Laszlo Boloni, care a rămas în zece încă din minutul 5, când Diallo a primit direct cartonaşul roşu. Cu toate acestea, Metz a condus cu 2-0 în minutul 25, după ce a deschis scorul prin Camara (min. 17) şi l-a majorat în minutul 25, din penalti, prin Mikautadze. Oaspeţii au pus pe tabelă însă un gol în minutul 35, prin Pétrot, şi primele 90 de minute s-au încheiat cu acelaşi scor ca şi partida tur, 2-1, însă în favoarea gazdelor, şi s-a intrat în prelungiri.

Metz a ratat două bune ocazii, însă St Etienne a lovit în minutulo 116, prin Wadji, care a semnat golul egalizator şi meciul s-a încheiat 2-2.

Învingătoare în meciul tur cu 2-1, AS St Etienne a promovat în Ligue 1, în timp ce Metz a retrogradat.