Inovaţie şi Viteză: Dominic Marcu şi Tesla Model S Plaid în Top 10 la Trofeul Poiana Braşov Inovaţie şi Viteză: Dominic Marcu şi Tesla Model S Plaid în Top 10 la Trofeul Poiana Braşov
VIDEO | Germania - Ţările de Jos 1-0. Leweling a fost protagonistul partidei VIDEO | Germania - Ţările de Jos 1-0. Leweling a fost protagonistul partidei
VIDEO | Belgia rămâne fără victorie acasă cu Franţa din 1981 VIDEO | Belgia rămâne fără victorie acasă cu Franţa din 1981
VIDEO | Italia - Israel 4-1. ”Squadra Azzura” a făcut recital, iar adversarii au marcat direct din corner VIDEO | Italia - Israel 4-1. ”Squadra Azzura” a făcut recital, iar adversarii au marcat direct din corner
Victor Becali a oferit răspunsul după acuzaţiile lui Mircea Lucescu: ”N-am nicio problemă cu Răzvan Lucescu!”

VIDEO | O nouă seară magică în Nations League VIDEO | O nouă seară magică în Nations League

Jedinstvo - CSM Lugoj 3-2, în semifinalele Challenge Cup la volei feminin

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 22 feb 2023

Echipa de volei feminin CSM Lugoj a fost învinsă în deplasare, de formaţia sârbă Jedinstvo Stara Pazova, scor 3-2, în manşa tur din semifinalele Challenge Cup, în care joacă în premieră.

Scorul pe seturi a fost 25-21, 21-25, 17-25, 25-16, 15-8.

Manşa retur, pentru calificarea în finala competiţiei, va avea loc la Lugoj, în 1 martie.

CSM Lugoj joacă în premieră într-o semifinală de cupă europeană, iar în acest sezon a eliminat echipele Asterix Avo Beveren în sferturi (3-2 şi 3-1), respectiv pe Kairos Ponta Delgada, în optimi (dublu 3-0).

Rapid Bucureşti nu a trecut însă de faza optimilor, cu AJM FC Porto (2-3 şi 3-2, plus set de aur), formaţia portugheză fiind eliminată ulterior în sferturi de Jedinstvo.