”Toată lumea m-a primit cu căldură”. A ajuns în Superliga şi s-a declarat impresionat de ce a găsit în România ”Toată lumea m-a primit cu căldură”. A ajuns în Superliga şi s-a declarat impresionat de ce a găsit în România
Belgianul Remco Evenepoel, a doua oară consecutiv campion mondial la contratimp Belgianul Remco Evenepoel, a doua oară consecutiv campion mondial la contratimp
”Nu mai există recunoştinţă”. Mircea Rednic, foarte supărat după ce Răzvan Oaidă a ales altă echipă din Superliga ”Nu mai există recunoştinţă”. Mircea Rednic, foarte supărat după ce Răzvan Oaidă a ales altă echipă din Superliga
”Mi-au dat doi an contract, până la 45 de ani sunt acolo”. Prima uriaşă primită de Bănel Nicoliţă pentru a semna cu un club din Liga 4 ”Mi-au dat doi an contract, până la 45 de ani sunt acolo”. Prima uriaşă primită de Bănel Nicoliţă pentru a semna cu un club din Liga 4
Valentin Suciu ştie unde s-a pierdut duelul cu Gică Hagi. ”Acum nu mai putem face nimic” Valentin Suciu ştie unde s-a pierdut duelul cu Gică Hagi. ”Acum nu mai putem face nimic”
Alibec a explicat de ce nu a executat al doilea penalty cu Sepsi. ”Dacă n-a marcat, am luat eu mingea, ce să fac?” Alibec a explicat de ce nu a executat al doilea penalty cu Sepsi. ”Dacă n-a marcat, am luat eu mingea, ce să fac?”

Iga Swiatek s-a calificat în sferturi la US Open! Va întâlni o adversară de calibru

Tenis Publicat pe 3 sep 2024

Jucătoarea poloneză de tenis Iga Swiatek, numărul 1 mondial, s-a calificat, luni, în sferturi la US Open, ultimul grand slam al anului.

Swiatek a trecut în optimi de Liudmila Samsonova, locul 16 mondial, scor 6-4, 6-1.

În sferturi, Swiatek va evolua cu americanca Jessica Pegula, locul 6 mondial.

Tot în sferturi s-a calificat şi brazilianca Beatriz Haddad Maia, favorită 22, care a trecut de daneza Caroline Wozniacki, scor  6-2, 3-6, 6-3.

Este prima jucătoare braziliană care ajunge în sferturile de finală ale US Open la simplu feminin de la Maria Bueno în 1968. (Gustavo Kuerten a ajuns în sferturile de finală ale US Open la simplu masculin în 1999 şi 2001).

În sferturi, Hadda Maia va evolua cu sportiva cehă Karolina Muchova, locul 52 mondial.