Lando Norris a câştigat Singapore Grand Prix. Este a treia sa victorie din acest sezon Lando Norris a câştigat Singapore Grand Prix. Este a treia sa victorie din acest sezon
Nu e Tony! Un alt antrenor demis în acest sezon din Superliga e aproape să o preia pe FC Argeş Nu e Tony! Un alt antrenor demis în acest sezon din Superliga e aproape să o preia pe FC Argeş
Schimbări majore la FCSB pentru primul meci din faza principală a Europa League. ”Nu o să mai jucăm aşa” Schimbări majore la FCSB pentru primul meci din faza principală a Europa League. ”Nu o să mai jucăm aşa”
VIDEO | Farul - Sepsi 2-0, în direct la Prima Sport 1. Alibec face ”dubla” din penalty VIDEO | Farul - Sepsi 2-0, în direct la Prima Sport 1. Alibec face ”dubla” din penalty
VIDEO | Enea Bastianini a câştigat GP-ul din Emilia-Romagna. Francesco Bagnaia a căzut VIDEO | Enea Bastianini a câştigat GP-ul din Emilia-Romagna. Francesco Bagnaia a căzut
”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea ”Echipa a luat o pauză de câţiva ani”. Un cunoscut patron din fotbalul românesc şi-a anunţat revenirea

Dinamo Bucureşti, umilită la scor de tenis în cel de-al doilea amical al iernii

Superliga Publicat de Vlad Militaru pe 12 ian 2024

Dinamo Bucureşti a fost "desfiinţată" în cel de-al doilea amical din această iarnă, după ce în primul meci de pregătire a obţinut doar o remiză împotriva celor de la Genclerbirligi.

Dinamo, umiliţi de o formaţie din Belgia

Câinii au fost învinşi drastic, scor 2-6, de Charleroi, formaţie aflată pe locul 12 în prima divizie din Belgia, într-un meci amical care a avut două reprize a câte 60 de minute.

Dinamo a reuşit să deschidă scorul în minutul 9, datorită unei execuţii de la 11 metri transformată de Goncalo Gregorio. Avantajul câinilor nu a durat foarte mult, belgienii reuşind să egaleze în minutul 25 prin Guiganon.

Formaţia din Ştefan cel Mare a intrat cu avantaj la vestiare, după ce Hakim Abdallah a marcat în minutul 36.

"Repriză de coşmar pentru alb-roşii"

După pauză, singura echipă care a mai existat pe teren a fost Charleroi, reuşind să mai marcheze de cinci ori prin reuşitele lui Nikola Stulic (61 şi 86) şi Ahmed Benbouali (65, 68 şi 71).

Echipele de start ale meciului

• Dinamo (3-4-3): Golubovic - Lucas, Patriche (cpt.), Bena - Cr. Costin, Bani, Ilic, Amzăr - Al. Irimia, Gregorio, Abdallah
  • Charleroi: Patron - Knezevic, Van Cleemput, Zorgane, Mbenza, Badji, Bernier, Trebel, Marcq (cpt.), Rogelj, Sylla