VIDEO | Bayern Munchen - Bayer Levekusen 1-1. Derby-ul Bundesligii s-a terminat indecis VIDEO | Bayern Munchen - Bayer Levekusen 1-1. Derby-ul Bundesligii s-a terminat indecis
Dan Petrescu, replică pentru contestatari. ”Când nu sunt aici, sunt bun” Dan Petrescu, replică pentru contestatari. ”Când nu sunt aici, sunt bun”
Simona Halep revine! ”Mai repede decât vă aşteptaţi” Simona Halep revine! ”Mai repede decât vă aşteptaţi”
”Petrescu este în pericol! A ratat deja un obiectiv, iar jocul nu e ce trebuie!”. Stare de alarmă în Gruia, după ce UTA a dat de pământ cu ”SuperDan” | VIDEO EXCLUSIV
”Aici aşteptările sunt mari, nu există răbdare”. Ciprian Deac, afectat de eşecul cu UTA ”Aici aşteptările sunt mari, nu există răbdare”. Ciprian Deac, afectat de eşecul cu UTA
VIDEO | Rapid - Oţelul 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start

Antrenorul lui Rijeka râde de Corvinul după ce a eliminat-o din Europa League: ”Simţiţi-vă liberi să scrieţi asta. Împotriva unui astfel de adversar, trebuie să marchezi patru-cinci goluri!”

Europa League Publicat pe 2 aug 2024

Formaţia Corvinul Hunedoara a fost învinsă, joi seara, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa Rijeka, în manşa secundă a turului doi preliminar al Ligii Europa. În tur, scorul a fost 0-0. Ca urmare a celor două manşe, Rijeka s-a calificat în turul trei preliminar al Ligii Europa şi Corvinul ajunge în turul trei preliminar al Conference League.

Joi, golul a fost marcat de Petrovic, în minutul 12.

Corvinul a ratat un penalti în minutul 76, prin Buş.

După meci, antrenorul celor de la Rijeka a oferit mai multe declaraţii.

”Simţiţi-vă liberi să scrieţi asta. Împotriva unui astfel de adversar, trebuie să marchezi patru-cinci goluri!”

Prima repriză a fost doar 1-0, iar pe final a trebuit să ne salvăm. Aşa este în fotbal. Adversara noastră poate fi fericită că nu a primit şapte goluri în prima repriză. În a doua parte, s-a petrecut un moment crucial, când portarul nostru s-a accidentat.

I-a fost spartă arcada, are o tăietură mare de şapte-opt centimetri. Asta ne-a afectat. Conform noului regulament, îţi ceri scuze şi totul este în regulă.

Am luptat împotriva curentului, nu este o scuză, dar este simplu. Într-o zi normală, împotriva unui astfel de adversar, trebuie să marchezi patru-cinci goluri, pentru că ne-am creat ocazii.

Nu am reuşit să profităm. Ştim că asta este o problemă şi vom încerca să reparăm. Apoi, s-a instalat nervozitatea, adversara a prins avânt. Nu sunt nemulţumit de a doua repriză. Am avut noroc, ei au fost de zece ori mai buni, simţiţi-vă liberi să scrieţi asta”, a spus Sopic, potrivit Telegram.

În turul trei preliminar al Conference League, Corvinul va înfrunta Astana, la 8 august şi 15 august.