Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute Corona Braşov, calificare dramatică în turul III al Ligii Campionilor, la volei, după un meci de 155 minute
CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League CSM Constanţa – Ystads IF, scor 29-29, în grupa D a European League
CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League CSO Voluntari, debut cu victorie în noul sezon al European North Basketball League
VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo VK Novi Belgrad – Steaua Bucureşti, scor 11-7, la debutul în grupa A a Ligii Campionilor, la polo
Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO Foştii selecţioneri ai naţionalei, luaţi la rost! „Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei de dinainte?!” | EXCLUSIV VIDEO
Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent Academia de fotbal a Barcelonei din Bucureşti a fost inaugurată! Joan Laporta a fost prezent

Alcaraz şi Tsitsipas s-au calificat în sferturi la Roland-Garros

Tenis Publicat pe 2 iun 2024

Jucătorul spaniol de tenis Carlos Alcaraz s-a calificat duminică în sferturile turneului de la Roland Garros. Tot în sferturi va juca şi grecul Stefanos Tsitsipas.

Spaniolul Carlos Alcaraz (21 de ani, locul 3 ATP), favoritul numărul 3 al turneului din capitala Franţei, l-a învins pe canadianul Felix Auger-Aliassime (23 de ani, loc 21 ATP) .

Alcaraz a dispus de Auger-Aliassime în trei seturi, scor 6-3, 6-3, 6-1.

El îl va înfrunta în meciul următor pe grecul Stefanos Tsitsipas (25 de ani, locul 9 ATP), favoritul numărul 9. Tsitsipas a avut un meci lung, trei ore şi 11 minute, în compania italianului Matteo Arnaldi (23 de ani, locul 35 ATP)., în faţa căruia s-a impus în patru seturi, scor 3-6, 7-6(4), 6-2, 6-2.